Spor Eğitmeni

Sporla tanışmam 7 yaşında ailemin yönlendirmesiyle voleybol branşıyla başladı. 10 sene voleybolla gerek amatör, gerek profesyonel olarak kulüpler bazında sporculuk yaptıktan sonra bırakmak durumunda kaldım. Voleybol halen hayatımdayken akabinde 2014 senesinde kick boks yapmaya başladım. Voleybolu bıraktıktan sonra kick boksa yönelimim arttı ve serüvenime böyle devam etmeye karar verdim….
Süreç içerisinde sporculuğum devam ederken hakemliğe yöneldim ve eğitimlerimi tamamladıktan sonra Türkiye Kick Boks Federasyonu’na bağlı hakem olarak görevim başladı, halen vizeli hakem olarak görev yapmaktayım.
Kick Boks tutkum sporculuğumu iyi yerlere getirmeme yeterli bir sebep oldu ve şuanda 1. DAN siyah kuşak kick boksörüm.
Yine sporculuğumun aktif devam ettiği süreçte 2016 senesinde yoga yapmaya başladım. Yoga üzerine stretching eğitimleri aldıkça esnekliğim, dengem ve gücüm konusunda kendimi epey geliştirdim.
Şuanda yoga dersleri verirken insanların hem mental hem fiziki sağlığına önem veriyorum, kişilerin gerek kronikleşmiş ağrılarına iyi gelecek, gerek hayat kalitesini olumlu etkileyecek ders akışları hazırlıyorum.
Bu durumda mesleğim de etkili rol oynuyor çünkü aynı zamanda paramediğim(ambulans hemşiresi) eğitimim boyunca fizyoloji ve anatomi derslerinde insanı ve insan sağlığını en ince detayıyla öğrenmem sebebiyle üzerinde önemle durduğum bir nokta sporun amacına yönelik, insan fizyolojisine olumlu etki edecek şekilde yapılmasıdır. Bu sebeple; insanın sağlıklı bir yaşamı sürdürülebilir hale getirmesi vizyonuyla sunduğu hizmetten çok etkilenerek, Sağlıklı Bi’Yer ekibinde bunun için çalışacak eğitmenler arasında bulunmaktayım.