Diyetisyen

Diyet kelimesi her ne kadar genel bir anlama sahipmiş gibi görünse de bilinenin aksine kişiye özeldir. Hayatımda hiç diyet yapmadım diyorsanız söyleyeceğime hazır olun; Yaşamıyor olabilirsiniz!  🙂 Evet yanlış duymadınız şu an standartınızda nasıl bir beslenme biçiminiz var ise, bu sizin diyetinizdir.

Küçük yaşlardan itibaren hayatımda spor ve beslenme hep önem taşıdı. Yetiştirilirken ailemden görmüş olduğum beslenme şeklinin doğrularını ve yanlışlarını bu mesleğe adım atmaya başlar başlamaz deneyimledim.

Benim beslenmeye bakış açım her birey için , kişiye özel. Yani kısaca belirtmek gerekirse bir kişi kırmızı arabalardan hoşlanırken diğer kişi mavi arabalardan hoşlanabilir. Bu tamamen zevk meselesi ve kişiye özeldir. İşte benim beslenme şekline bakış açımda tam olarak böyle. Danışanımı önce tanımak , karşılıklı tanışmak nelerden hoşlandığı nelerden hoşlanmadığına kadar paylaşımlarda bulunmak. Beslenme düzeni mi? O en son aşama. Çünkü ne yemeli ne yememenin ötesinde , kazandırmak istediğim kişinin hayatında beslenme farkındalığı. Evet , beslenme farkındalığı.

Sağlıklı Bi’Yer ‘in çıkış hikayesi böyle başladı. Çünkü sağlık ne sadece beslenmeyle olur ne de sadece sporla. Kişi çok düzenli besleniyordur ancak sağlıklı değildir ya da çok iyi spor yapıyordur yine de sağlıklı değildir. Sağlık Bi’ Yer de isteğimiz, kişiye beslenmenin ve sporun yolculuğunu bilinçli bir şekilde kazandırmak!